Přidejte si web do oblíbených položek  

Nejčastější problémy

Problém s domácí stránkou
Spuštění ochranného módu
Erotické a warez stránky
Co je to Spyware?
Návod na program Hijackthis

Trojan doporučuje

Získej 5000 Kč u Včely
 

 

 

Zasílání novinek na email

 

Ikonka webu

TOPlist

Valid HTML 4.01!

Valid CSS!

 

Webové prohlížeče

 

MyIE2 (freeware)..........................Internet Explorer je asi nejrozšířenější internetový prohlížeč dneška. Přesto se o něm rozhodně nedá říci, že by byl tím nejlepším. MyIE2 je nadstavbou pracující na verzích 5.x a 6.x, která přináší jak větší komfort ovládání, tak mnoho dalších funkcí.
Základní vymožeností je takzvaný "tabbed browsing" neboli možnost otevření více WWW stránek v rámci jednotlivého okna a přepínání mezi nimi pomocí záložek. To je zaprvé přehlednější a zadruhé šetrnější k systémovým prostředkům. Druhou věcí, na kterou si velice rychle zvyknete, jsou "mouse gestures". Jde o rozpoznání určitých pohybů myši a vyvolání přiřazené funkce. Například pokud chytíte tlačítkem URL odkaz na stránce a povytáhnete ho nahoru, otevře se v nové záložce.
Mezi další funkčnosti programu patří skinovatelnost, podpora externích modulů (pluginů) či ochrana před zobrazováním nežádoucího obsahu stránek a pop-up oken
Combo verze obsahuje oproti verzi lite navíc pět skinů a čtyři plug-iny (AI Roboform, EnableRightClick, Up a Directory a Weather).
MyIE2 podporuje rendrovacího jádra Gecko. Funguje ovšem jen po přiinstalování Mozilla ActiveX control. Mezi dalšími vylepšeními v poslední verzi najdeme lepší přepínání mezi záložkami, možnost výběru java vm či automatické zálohování nastavení.

Mezi novinky v poslední verzi patří podpora stylů skinů či dokončení započatého stahování souboru z Internetu u po ukončení MyIE2.

stáhuj combo

stáhuj lite

vice info

Aj

 

 

 

 

Opera (freeware).......................Opera je rychlý, uživatelsky velmi příjemný internetový prohlížeč

Program samozřejmě podporuje všechny standardní technologie (Java, JavaScript, CSS, Macromedia Flash, ...). Obsahuje také vestavěný e-mailový klient.
Další velmi užitečné funkce a perličky: integrované vyhledávání ve stránce a mnoha vyhledávačích ovládání pomocí gest - speciální kombinace stisku pravého tlačítka a pohybu vlevo znamená zpět v historii automatické rozpoznání listování - Opera si sama rozpozná, když jste například na první straně výsledků vyhledávání. Můžete se pak přesunout na následující stranu pomocí tlačítka "Další". Zoom - zvětšování a zmenšování stránky (včetně obrázků) naprosto modifikovatelné rozložení panelů a celkový vzhled

stahuj bez javy

stahuj s javou

vice info

čeština do programu

 

 

Mozila (freeware).............Obsahem balíku je nejen prohlížeč WWW stránek, ale i poštovní klient,WYSIWIG HTML editor (Composer), chatovací klient (Chatzilla) a nástroj pro čtení News. Prohlížeč stránek využívá rendrovací jádro Gecko.

Instalace jednodlivých součástí balíku je volitelná a můžete si tak nainstalovat jen to, co opravdu potřebujete. Mozilla podporuje moderní standardy pro zobrazování internetových stránek a lze jí plně nahradit obdobné programy jiných firem.

Vzhledem k tomu, že celý projekt je vyvíjen jako open source, je možné si ze stránek výrobce stáhnout i zdrojové kódy programů

stahuj

stahuj pro Linux

stahuj pro MAC

vice info

čeština do programu

 

Firefox ,freeware (dříve Phoenix a poté Firebird)............. Velmi zajímavý projekt, jehož úkolem je redesign prohlížeče Mozilla a vytvoření lehčího a lépe modulovatelného prohlížeče. Je opět založen na open-source licenci a vyvíjen v XUL (Extensible User Interface Language) - jazyku nezávislém na platformě.

Prohlížeč opravdu působí velmi jednoduše a díky úzkému pruhu ovládacích prvků je plocha pro samotný obsah velmi rozsáhlá. V horní části je samozřejmě pole pro zadání URL požadované stránky a vedle ještě pole pro vyhledávání na stránce nebo v Googlu a dalších vyhledávačích.

Velice povedený je integrovaný download manažer, který stahuje vše na pozadí a kdykoliv si můžete zobrazit seznam probíhajících i minulých stahování. Po úspěšném dokončení operace se zobrazí okno upozorňující na skončení operace.

Mezi další přednosti dlouho očekávané verze 1.0 patří:
rozšířená podpora RSS zobrazující RSS zdroje v panelu oblíbených
výrazné vylepšení bezpečnostních prvků (blokování PopUp, instalace toolbarů, atd.)
nový vyhledávací toolbar na stránce
podpora plug-inů, které změní prakticky vše
snadná změna vzhledu

stahuj

stahuj pro Linux

stahuj pro MAC

vice info

čeština v programu

Netscape (freeware)............... Další verze druhého nejpoužívanějšího Internetového prohlížeče

Netscape je dlouhou dobu řazen mezi hlavní světové prohlížeče. Zatímco nyní jej v počtu uživatelů naprosto "převálcoval" MS Internet Explorer, s novou řadou 7.x se Netscape pokouší opět zvýšit svůj podíl na trhu.

Mezi výhody prohlížeče patří takové doplňky jako je integrovaný e-mailový klient, integrované rádio či zabudovaný komunikační program AIM . Vedle toho uživatel jistě ocení zobrazení více stránek v jednom okně aplikace (přepínání pomocí záložek).

Mezi novinky ve verzi ve verzi 7.2 patří:
Vylepšené blokování pop-up oken
Nový Macromedia Flash plugin
Manažer hesel
Synchronizace s Palmem
Vylepšené rendrování zrychlující načítání stránek
Rychlejší spouštění aplikace
Netscape 7.x je tedy přeplněn funkcemi, které ovšem ne každý využije

stahuj

vice info

Aj

Avant Browser (freeware).............Nadstavba Internet Exploreru

Nadstavba nad jádrem Internet Exploreru, která rozšiřuje možnosti a uživatelský komfort tohto prohlížeče. Umí blokovat pop-up stránky, flash či obrázky, podporuje tabbed browsing a skinovatelnost (přímo v instalaci je 6 skinů, ze stránek produktu je možno stáhnout další).

Spolu s Avant Browserem je možno nainstalovat i AI RoboForm, který umí automaticky doplňovat formuláře podle nastaveného profilu, uchovává zadaná přístupová hesla a loginy na jednotlivé stránky a dokáže i vytvořit náhodné heslo podle vašich požadavků.

Mezi novinky přidané v poslední době patří rozšíření "mouse gestures" (Podržíte pravé tlačítko myši a provedete pohyb. Podle směru pohybu se provede nějaká akce. Například otevření odkazu v nové záložce či obnovení obsahu okna.), podpora FavIcons v true-colors a vylepšení blokování reklam a vyskakujících oken.

stahuj

vice info

čeština v programu


Webmaster | Spyware.er.cz | ICQ | Kontakt | ©2004 Trojanhelp.wz.cz