Přidejte si web do oblíbených položek  

Nejčastější problémy

Problém s domácí stránkou
Spuštění ochranného módu
Erotické a warez stránky
Co je to Spyware?
Návod na program Hijackthis

Trojan doporučuje

Získej 5000 Kč u Včely
 

 

 

Zasílání novinek na email

 

Ikonka webu

TOPlist

Valid HTML 4.01!

Valid CSS!

 

Odkud se POP-Up vzal?

Pop-up se zrodil v hlavě Davea Rye, víceprezidenta americké firmy X10 Wireless Technology. Toto jméno nám sice moc neříká, ale přesto je webová stránka tohoto prodejce webcamů po léta jednou z nejnavštěvovanějších na internetu. Reklamní kampaň X10 je totiž založená výhradně na pop-upech, jichž se nelze snadno zbavit. Firma tak docílila astronomických cifer v návštěvnosti své firemní prezentace, ale přesto zkrachovala, částečně kvůli pirátské technologii.

Jak POP-UP funguje?

Technika pop-upu je prajednoduchá. Webová stránka obsahuje příkaz, který je aktivován uživatelem, jenž stránku hledá. Tento příkaz je vyslán na prohlížeč uživatelova počítače, který aktivuje připojení k serveru toho, kdo reklamu rozšiřuje. Tím se otevře okno pop-upu. Jeho odstranění dá někdy velkou práci, pop-up může být tak iritující, jak jen chcete. Tak například některé pop-upy lze zavřít jen přesunutím okna na jinou část obrazovky, některé mají falešné zavírání a při kliknutí na křížek se přesto zobrazí nežádoucí reklama. Nejagresivnější pop-upy nelze zavřít vůbec, leda po použití Ctrl-Alt-Del.

Kdo za něj může?

Nežádoucí reklamu si zaviňují sami spotřebitelé. Kdyby nikdo na pop-upy nereagoval a neklikal, producenti by s nimi sami přestali jako s každou neefektivní reklamou. Ve skutečnosti se děje pravý opak: podle jedné americké studie připadí na každá tisíc pop-upů kliknutí na stránku producenta. To sice ještě nemusí mít přímý vliv na prodej, ale oproti klasickému banneru to znamená třináctkrát větší klikavost.

Zadavatele POP-UP reklamy

Dobrou zprávou je, že některé větší americké firmy se mají na pozoru před negativní image, kterou jim pop-upy u konzumentů mohou způsobit. Převážná většina pop-upů tedy pochází od subjektů, které na tomto poli nemají co ztratit. Jde o on line casina a americké on line cestovní kanceláře Orbitz. Posledně jmenovaná firma má na svém kontě neuvěřitelných 14 procent všech pop-upů.

Řešeni z dilny microsoftu ve vývoji

Microsoft uvažuje o řešení, jak se nevyžádané reklamy zbavit. V nové verzi Internet Exploreru by měl být zabudovaný tzv. „pop-up blocker“ nebo „killer“. Podobné programy jsou již jako freeware nabízeny na internetu, ale zatím s nimi pracuje méně než pětina uživatelů. To, že jsou k mání zadarmo, ale také není samo sebou. Nabízejí je hledače Google a Yahoo, které nemají zájem na tom, aby se počet surfařů na internetu zmenšoval proto, že je odrazuje věčné klikání….

Řešeni z dilny Open Source aneb microsoft má zpožděni

Firma Microsoft v tomto oboru ale už vynalézá vynalezené, protože některé prohlížeče, jako například Mozilla nebo Mozilla Firefox, v sobě již velice efektivní ochranu proti pop-up reklamě obsahují! Stačí v jednom z těchto dvou (ale podobná funkce existuje i v jiných browserech) v menu vybrat položku Options nebo Preferences. V ní máte v jedné z podnabídek možnost zablokovat pro určitý web všechny pop-up reklamy (funkce se obvykle nazývá "Block popup windows"). Tato možnost funguje velice efektivně.

Webmaster | Spyware.er.cz | ICQ | Kontakt | ©2004 Trojanhelp.wz.cz